PealehtParaolümpiamängud › ATEENA 2004

Ateena Paraolümpiamängud avatud!


Kolm päeva aklimatiseerumiseks ja Eesti delegatsioon kutsutakse 16.septembril olümpiaküla pidulikule lipuheiskamise tseremooniale. Ateena mängude ühe suurema delegatsiooni Saksamaa, Mehhiko, Bosnia ja Hertsegoviina, Vietnami ja ka Iisraeliga võrreldes on meid vaid käputäis, aga tähelepanu jagub siin kõigile võrdselt. Kõikide koondiste juhtidele ulatas külavanem paraolümpia mälestusmedali sooviga, et see ei jääks viimaseks. Võttes meie delegatsiooni juhilt Liisa Ellerilt vastu suveniirid, on sümpaatne kreeklane meeldivalt üllatunud öeldes: "Teie delegatsiooni eriliselt kaunis riietus torkas mulle kohe silma ja loodan, et väike Eesti võtab meie mängudelt kaasa parimad muljed ja tükikese Kreeka päikest. Kuulsin, et teil kodus pidavat juba sügis olema, nii et nautige meie suve!"

Lipuheiskamise tseremoonial osales Eesti sportlastele toreda üllatusena ka suursaadik Andres Unga koos abikaasa Jaanikaga, nii said meie sportlased startide eel lubatud dopingu. Suursaadik lubas omalt poolt leida võimalusi sportlaste vaba aja sisustamiseks ja kui pingeline töö vähegi võimaldab, siis ollakse kohal, kui eestlased võistlevad. "Riigi esidajana teen seda meeleldi, sest need inimesed on seda väärt, et nende etteasteid tunnustada. Tseremooniale järgnenud vastuvõtul sain nendega juba tuttavaks ja tore oli kuulda, et nad kõik tahavad just siin teha oma parimad tulemused, usun et juba finaali jõudmine on hea tulemus." Mehhiko suursaadik on juba tõeline Eesti pöidlahoidja, sest suvel oli ta kutsutud külalisena meie laulupeol, mis teda sügavalt liigutas. "See oli vapustavalt tore veelaulupidu, singing in the rain!" lisab proua suursaadik särava naeratusega.

Juba enne reedeõhtust avatseremooniat on Ateena Paraolümpia püstitanud esimese rekordi - osa võtab 143 riiki rohkem kui ligi 4000 sportlasega. Võisteldakse 19 spordialal. Eesti lippu kandis Ateena olümpiastaadionil kaugushüppaja Helena Kannus. Atlanta mängude pronksile oli see juba tuttav tegevus, sest just tema viis sinimustvalge staadionile ka neli aastat tagasi Sydneys. Esimese Eesti sportlasena läheb teisipäeval võistlustulle meie suurim medalilootus ujuja Marge Kõrkjas.

Fotol paremalt: treener Viktor Tkatšenko, Marge Kõrkjas, Helena Kannus, treener Kersti Viru, suursaadik Andres Unga abikaasa Jaanika, delegatsiooni juht Liisa Eller, füsioterapeut Margo Ool, EPOK Täitevkomitee liige Are Eller, ees jõutõstja Aleksandr Koroljov, lippu hoiavad treener Eric Roots (vasakul) ja ujuja Kristo Ringas.

 ericavamine2004suur
Fotol  paremalt: treener Viktor Tkatšenko, Marge Kõrkjas, Helena Kannus, treener Kersti Viru, suursaadik Andres Unga abikaasa Jaanika, delegatsiooni juht Liisa Eller, füsioterapeut Margo Ool, EPOK Täitevkomitee liige Are Eller, ees jõutõstja Aleksandr Koroljov, lippu hoiavad treener Eric Roots (vasakul) ja ujuja Kristo Ringas.

Eesti Paraolümpiakomitee
liisa@paralympic.ee
tel. Kreekas +30 6979919784
Are Eller +30 6979919785

Viimati muudetud: 18.11.2013