Pealeht
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

EIL 25.sünnipäev


 

21.märts 1990 aastal oli väga ilus kevadpäev. Päike paistis hästi soojalt ning räästad tilkusid sorinal.

Samal päeval kogunes Tallinnas Eesti Invaspordi Liidu asutamiskoosolek. Asutamisdokumentidest loeme, et koosolekul osales 21 inimest, kes esindasid erinevaid organisatsioone. Asutamiskoosoleku juhatajaks oli Enn Leinuste, osalesid EIL esimene esimees Gunnart Tetsmann, Valter Liiv Võru IO esindajana, Mihkel Aitsam, Mati Kuuse (RSK “Invasport”), Mati Tismus (Viljandi IÜ), Mati Mugur (Tallinn-Harju IO), Merike Melsas (RSK “Invasport”), Ahti Tiesel, Ivar Liiv (Läänemaa IÜ), Alja Kivi (Jõgeva IÜ), Enn Uiga (RSK “Kavak”, Tartu IO), Elgi Saare, Heiki Kiidli, Anne-Mall Kroon, Viiu Voitka ja Endel Saia Invaspordiföderatsioonist. 

Huvitav on veel teada, et esimene juhatus valiti 6-liikmeline, kuhu kuulusid Tetsmann, Kuuse, Voitka, Kivi, Uiga ning Tiesel. Üle 20 aasta oli meie liidu presidendiks proua Siiri Oviir.

Täna võime tõdeda, et mõned neist inimestest on jätkuvalt meie liidu aktivistid, näiteks Ivar Liiv kui istevõrkpalli hing.

Algusaastatel tegeleti edukalt ratastoolivõidusõitudega, ujumise ja istevõrkpalliga. Edasi lisandusid riburada pidi teisedki spordialad: kergejõustik, laskmine, purjetamine, aerutamine, jõutõstmine, elektriratastoolide saalihoki, boccia, millest on kujunenud liikumisharrastuse hittala, bowlingusaalide kerkides bowling, malest-kabest-koroonast rääkimata. 20 aastat mängisime maailmatasemel edukalt kelguhokit, mis kahjuks lõppes mängijate ja rahapuuduse töttu. Viimased viis aastat on toonud aga juurde uusi individuaalalasid  – ratastoolitennis, parasõudmine, ratastoolivehklemine, rattasõit, pararatsutamine. Sel aastal alustasime ratastoolicurlinguga.

EIL 25-ndat sünnipäeva tähistame sportlikult bowlingu võistlustega.  Palju õnne meile kõigile!

 

EIL 25 tort

Viimati muudetud: 21.03.2021