PealehtParaolümpiamängud › ATEENA 2004

Eesti invasportlane tarvitas paraolümpial dopingut


Paraolümpial Ateenas tõi pühapäeva hommik Eesti delegatsioonile ebameeldiva uudise - Eesti Invaspordi Liidu sportlane, jõutõstja Aleksandr Koroljov, kes oma olümpiadebüüdil ei suutnud fikseerida algraskust (140 kg) andis kolmapäeval, 22. septembril positiivse dopinguproovi. Kasutatud aine oli furosemiid.

Pühapäeva hommikul levitatud IPC ametliku otsusega on Koroljov võistlustelt diskvalifitseeritud ja talle määrati IPC poolt kaheaastane võistluskeeld. Koroljov peab tagastama paraolümpia korralduskomiteele oma akrediteerimiskaardi ja lahkuma olümpiakülast esmaspäeva, 27. oktoobri hommikuks kell 10.

Pühapäeval koguneb Eesti delegatsioon ujulasse, et kaasa elada Ateenas oma viimasel alal 50 m vabaujumises osalevale Marge Kõrkjasele. Eesti esiujujale on see ühtlasi viimane medalivõimalus. Eelujumiste kokkuvõttes oli Kõrkjase tulemus 29,28 sekundit paremuselt teine, kusjuures parimale kaotas ta vaid kahe sajandikuga. Ujumisfinaalid algavad kell 17.

Laupäeval olid Ateenas võistlustules Eesti delegatsiooni kõige nooremad liikmed. Kristo Ringas ja Kardo Ploomipuu parandasid mõlemad juba eelujumistes oma isiklikke rekordeid. Kardo suutis klassi S10 (füüsilise puudega klassidest kõige tugevam) 100 m seliliujumise eelujumises saada kaheksanda koha ajaga 1.09,80. Isiklik rekord paranes seejuures kahe sekundi võrra. Finaalis parandas ta hommikul ujutud aega veel ligi sekundiga (1.08,99), kuid koht oli ikkagi kaheksas.

Klassis SB13 võistelnud Kristo andis endast samuti parima, saades 100 m rinnuliujumises ajaks 1.24,15. Finaali pääsemiseks sellest siiski ei piisanud, kohaks jäi 11.

Eesti Paraolümpiakomitee

Viimati muudetud: