Pealeht › Esimesed päevad kohapeal

Esimesed päevad kohapeal

29.03.2008

Oleme peale pikka reisi kohale jõudnud ja end sisse seadnud. Kõik meeskonnad on majutatud ühte hotelli, jäähall asub ca 20m minuti bussisõidu kaugusel.

Esimesed treeningud jääl on tehtud, meeskond tunnistas selle omaseks ning tuttavaks. Jäähall ise on aga meie mõistes hiigelsuur - 5 jääväljakut, lisaks kõikvõimalikud abiruumid. Ja siginat-saginat täis vist küll ööpäev ringi. Samal ajal toimuvad siin mitmed võistlused - pidevalt peatuvad jäähalli ees bussid, et maha ja peale laadida võistkondi, garderoobid on kogu aeg rahvast tulvil, fuajeedes on erinevate võistluste infopunktid. Tundub, et igas Ameerika perekonnas mängib keegi jäähokit - see ala on siinmail tohutult populaarne.

Ja populaarsed oleme ka meie - kelguhokimängijad. Igal sammul küsitakse, et kust oleme ja mida teeme, soovitakse edu ja lubatakse tulla mängudele kaasa elama. Kelguhoki avatseremoonia peeti 27.märtsi õhtul NHL mängu ajal Boston Bruins-i ja Toronto Maple Leaf-i vahel. Kõik kelguhoki meeskonnad olid kohal, meie auks anti enne mängu pidulik õhtusöök The Banknorth Gardenis, milline on Boston Bruins-i kodumaja. Enne mängu algust astusid vaibatatud jääle iga meeskonna esindaja oma riigilipu saatel - au Eestit esindada anti meie meeskonna pesamuna Tarmo Eermale. Samal ajal jälgisid seda tseremooniat miljonid televaatajad ... Mäng ise aga lõppes Bostoni meeskonna võiduga 4-2. Bostonlaste kaasaelamine oma kodumeeskonna mängule oli meie jaoks omaette elamus.

Täna aga algavad kelguhoki MM-i mängud. Juba on jääl vastamisi Tshehhi ja Korea meeskonnad ning kahe tunni pärast kohtuvad Eesti ja Poola. Pöidlad pihku!

Signe Falkenberg