Pealeht › Kelguhoki meeskond ei pääse paraolümpiale
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Kelguhoki meeskond ei pääse paraolümpiale

10.11.2009

Kelguhoki meeskonnal on tänaseks mängitud kaks esimest ja paraku otsustavat mängu kvalifikatsiooniturniiril.

Esimese mängu 22 minutit Saksa meeskonnaga oli mõlemapoolsete võimalustega, millest sakslased oskasid  omad paremini realiseerida. Eesti meeskonna põline mure - suutmatus realiseerida omi võimalusi leidis taas kinnitust, kuigi teise perioodi alguses viigistasime seisu. Sakslaste rünnakute ägenedes, mis tähendas sedapuhku mängu muutumist füüsiliselt erakordselt kontaktseks, kulmineerus see peale provotseerivat käitumist kohtunike vile järgselt reeglitevastase kehalise kontaktiga jääl. Selle tulemusena eemaldati meie meeskonna alustala kapten Kaido Kalm mängu lõpuni ja karistati vastasvõistkonna mängijat 10 minutilise eemaldamisega. Selles olukorras, kus meie lühem pink oli otsustavalt kärbitud, lagunes ka olemasolevate jõudude koostöö ning kaunis valus kaotus 1-8 tuli vastu võtta. Vabanduseks polnudki miskit kosta - olime suutnud selle lihtsa mängu teha omale lõputult keeruliseks, eirates paraku enamikku mängueelselt kokkulepitust. Sakslased ületasid meid pea kõikides mänguelementides - kiiruses, isiklikus litrivaldamises, aga eeskätt suutsid nad lõhkuda meie meeskondliku olemise.

Tänane mäng Lõuna-Korea vastu algas meiepoolselt väga aktiivselt ning isegi paljulubavalt. Võitsime initsiatiivi, võitlus käis esimesed 5 minutit valdavalt vastase värava all, oli mitmeid pealeviskeid, korda kaks aitas Korea halvimast välja väravapost. Me suutsime ohjata Korea kiiruslikku üleolemist, kuid paaril korral langesime rünnakule minnes liigselt vastase tsooni ja ei suutnud enda rünnakuviskest alanud kontrarünnakule enam õigeaegselt reageerida. Jätkuna teisel ja ka kolmandal perioodil suutsime üldise mängupildi võrdsustada, kuid paarist eksimusest lisaks sündis meile veelgi väravaid. Kokku hävisime 0-5. Asja juures ilmsesti suurimaks moraalseks löögiks oli tõsiasi, et omi võimalusi me ei suutnudki realiseerida. Neid võimalusi kokku ei olnud küll äraarvamatult palju, kuid neid oli.

Seega tuleb hetkel tunnistada, et meie tase ongi selline - kummagi MM A-divisjoni võistkonna vastu meil seekord võimalusi ei olnud. Siit tuleb teha vajalikud järeldused järgnevateks aegadeks, et asjaga edasi minna. Peame tekitama olulisi muudatusi ja kõiges - nii hoiakutes iseendasse ja oma tervisesse, nii enda tegemistesse sportliku vormi parandamiseks kui ka individuaalsete mängijavõimete arendamiseks, aga ka meeskondliku mängusuutlikuse ülesehitamiseks. Tõenäoliselt tuleb üle vaadata treeningmetoodika ning tegeleda kiiruslike võimete arendamisega, samuti litrikäsitlemistehnika parandamisega. Kindlasti on abi nii individuaalsest psühholoogilisest eelhäälestusest kui ka kogu meeskonna hoiakute ning väärtushinnangute uuesti ülesehitamisest. Kevadise MM B-divisjoni aegsed head hoiakud ning tunded tuleb uuesti väärtustada eeskätt igaühe enese jaoks, samas heita kõrvale nostalgitsemine kunagistest võitudest, seada uued sihid ning alustada kõike uuesti - nii kasvamist mängijatena, meeskonnana kui inimestena.

Homme aga...

Homme aga on mäng Rootsiga, kellega vanu arveid klaarida küll ja veel. Selleks tuleb juba täna unustada kõik see, mis senini siin olnud ja võtame homset kui meie uut võimalust, kui meie kohustust, kui meie ülesannet - tõestada nii teistele, aga eeskätt iseendale, et me teame ja tunneme seda mängu ning mõistame seda mängida. Kogu meeskonnaga. Kogu mänguaja.