PealehtSpordialad › Laskmine

 

Laskmise klassifikatsioon 

1. Klass A (positsioonlaskmine)  
    Laskurid, kes lasevad ilma relvatoeta.

2. Klass B (toelt laskmine)              
    Laskurid, kes nõrkade käsivarte, käte või muu vea tõttu ei saa
    lasta ilma spetsiaalse relvatoeta.

 

  

Märkus: 2014.aastal pilootprojektina lasevad kõik võistlejad ühes klassis - toelt laskmine.

                 Vt. juhatuse otsus 2014-11/21  14.03.2014

 

 

 

Laskmise reeglid

1. Klass A   Positsioonlaskmine

Selles klassis lastakse kolmes positsioonis. Valikuliselt võib osa võtta ühest, kahest või kõigist kolmest positsioonist. Iga laskeasend kujutab endast eraldi võistlust. Peale selle on see ka koguvõistlus kolmele positsioonile.

AL - "lamades" -   laskmine toimub istudes, mõlemad küünarnukid toetuvad lauale või ratastoolilauale. Relvarihma võib kasutada. Relv tuleb üles tõsta mõlema käe ja ühe õla abil. Põsk võib olla vastu püssipära. 

AP - "põlvelt" -     laskeasend nagu lamades, aga ainult üks küünarnukk võib toetuda lauale. Relvarihma võib kasutada. Vaba käsi peab olema selgelt laualt üles tõstetud. Kõht ei tohi lauda puudutada. 

AS - "seistes" -      laskeasend on istuv ilma lauale toetamata. Relv tuleb mõlema käe, õla, põse ja rinna õlapoolse osa abiga üles viia. Vasak (parem vasakukäelistel) küünarnukk võib toetada rinnakorvi või puusa. Rihma tugi selles asendis on keelatud. Kui on tasakaaluraskusi istudes, võib kasutada seljatuge või ratastooli. 

 

2. Klass B  Toelt laskmine

Laskur võib küünarnukke toetada lauale või ratastooli lauale. Lubatud on spetsiaalne relva tugi. 
NB! Laskur peab sisse võtma tavalise laskeasendi nii, et relv on vabalt käes ja käsi on toetatud. Nendel laskuritel on õigus saada abi laadimisel ja märklaua vahetusel.