PealehtSpordialad › Sõudmine

Üleskutse sõudmishuvilistele inimestele


Üleskutse sõudmishuvilistele inimestele

 

Minu nimeks Alar Õige, ja viimase paari aasta kestel olen elule puhunud invasõudmist Eestis. Muidugi ei ole ma seda teinud üksi - see kõik on osutunud võimalikuks vaid koosmeeles tänase adaptive rowing LTAMix4+ paatkonna liikmetega Jelena Pipper, Rea Kukk ja Ahti Tomp. Ja väga olulist rolli asjade taganttõukajana ning õiges suunas hoidmisel on kandnud meie treener Mihkel Klementsov   - sageli on ta toonud tagasi maa peale, kui unistused on reaalsusest otsustavalt lahknenud, sageli on ta aidanud oma lihtsate selgitustega käivitada meie sisemised käsulauad.

Suurel Reedel sõidab seesama paatkond ca kolmeks nädalaks veelaagrisse Sevillasse, Hispaania. Eesmärgiga koguda kokku koostöö-oskused ja parim suutlikus, mis selle tulemusena võiks tekkida. Võiks tekkida 4.-6.maini Blegradis, Serbia toimuvatel LONDON 2012 Paraolümpiamängude Kvalifikatsiooniregatil.

Selle eelneva jutu peamõte üle sissejuhatuse on see, et  tegelikult algab siit ja edasi nelja-aastane RIO 2016 olümpiatsükkel. Koos kõigega, mis selle juurde kuulub - talvine ettevalmistustsükkel Eestis ergomeetritel, sisesõudmisvõistlused siin ja mujal (selleni senisel teel me ei küündinud), suvised veeharjutused kodumail. Ja kindlasti saavad tulevases tsüklis aset leidma veelaagrid mujal meile kodumail ebasobilikel aegadel (sügisel, talvel, kevadel), samuti koondise treeninglaagrid enne Maailma Meistrivõistlusi.

 

Nagu ikka, on selliste plaanide realiseerumiseks vajalik teatud ressurss. Kui nüüd keegi käänab mõtte rahale - siis see ei ole päris see, mida silmas pean. Kõige olulisem ressurss, millest siin jutt, on sportlased - just Teist sõltub see, ja ainult Teist see sõltubki, kas muud vajaliud ressursid käivituvad - treenerid, organisaatorid, meditsiinilised taustajõud, aga ka rahastajad. Elu on ses plaanis ühekülgselt orienteeritud - kui on tulemusele orienteeritud asjast huvitatuid, on olemas ka toetajad kõikides vajalikes elementides ja olekutes.

Seega, minu üleskutse: spordist tervikuna enam kui kehakultuur ja sotsialiseerumine huvitatud inimesed, naised ja mehed, vanad ja eriti noored - andke endast teada alustuseks minule allpoollisatud kontaktidel. Meil on hetkel Tallinnas Harkus ning Pärnus harjutamas kaks rühma inimesi. Neile on vaja lisa, nii mehepoegi kui naissõudjaid, sest erinevaid paadiklassi erinevatest  puude klassifikatsioonidest tulenevalt on kokku 5:

ASW1x - ühene paarisaeruline naispaat

ASM1x - ühene paarisaeruline meespaat

TAMix2x - kahene paarisaeruline segapaatkond

LTAMix4+ - neljane üksikaeruline roolijaga segapaatkond

IDLTAMix4+ - neljane üksikaeruline roolijaga segapaatkond intellektipuudega võistlejatele

 

Nagu näete, on võimalusi endale puudest tuleneva väljundi leidmiseks palju, sealhulgas LTAMix4+ paatkonnas saavad osaleda ka nägemispuudega spordilembud, olge ainult vahvad ja leidke endas tahe - ülejäänu korraldamise eest julgen vastutuse võtta mina.

Alati valmis aitama tahtega inimesi,

 

Alar Õige
+372 50 90 711
alar.oige@parasport.ee

Viimati muudetud: 27.03.2013