Pealeht › Eesti pararattur saavutas MMil 9. koha
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Eesti pararattur saavutas MMil 9. koha

01.09.2017

Pararatta maanteesõidu MMil saavutas Eesti liikumispuudega jalgrattur Mari-Liis Juul 9. koha. Lõuna-Aafrikas toimunud MMi esimesel võistlusel ei jäänud Juul aga oma saavutusega rahule.

Siia tulles oli eesmärk palju kõrgem,” rääkis Mari-Liis. “Aga tegin niipalju kui suutsin. Mul on mingi eriliselt halb karma eraldistardi tehnilise poolega sel aastal. Valusalt andis tunda spetsiaalse eraldisõiduvarustuse puudulikkus. Vahe teiste naistega andis väga valusalt tunda igal laskumisel. Ise ka tundsin, kuidas kiirus oleks pidanud olema seal oluliselt suurem. Väntasin ja üritasin küll, aga spetsiaalse eraldistardivarustuseta lihtsalt ei suutnud piisavat hoogu saavutada,” kirjeldas Juul tänast sõitu. Nõnda möödusid naised järjest igal ringil eestlasest just laskumistel.

“Päris palju jama tekkis poolel maal ka tagumise käiguvahetusega, mis isemoodi oma arvamust avaldama hakkas. Uurime enne pühapäevast grupisõitu, et see enam ei korduks,” võttis Juul oma tänase sõidu kokku. Ta lisas veel, et ülesmäge lõikudel ja kurvides tundis ta end varasemate sõitudega võrreldes oluliselt kindlamalt: “Suutsin seal maksimaalselt pingutada, seda tänu võistlusele eelnenud treeninglaagrile ja suur tänu laagri peatreener Jean-Pierre Van Zylile”. Juul lihvis vahetult enne MMi oma sõidutehnikat kaks nädalat kestnud treeninglaagris Lõuna-Aafrika Vabariigis Potchefstroomis.

Pararatta maanteesõidu MM toimub Lõuna-Aafrika Vabariigis  Pietermaritzburgis 31. augustist kuni 3. septembrini. Eesti pararattur võistles täna maanteesõidu eraldistardis, mil sõideti 3 korda 7,75 km pikkune ring. Juuli ootab ees ka teine võistlus 3.septembril, mil toimub 85 km pikkune individuaalne maanteesõit.

1979. aastal sündinud Mari-Liis Juul alustas rattaspordiga harrastaja tasemel Tallinna Tehnikaülikooli õpingute ajal. 2009. aastal toimunud liiklusavarii tagajärjel vigastas Juul õlavarrepõimikut, vigastuse tagajärjel keskendus Juul spordile tõsisemalt ning võistleb täna pararatta C5 võistlusklassis. 2016. aasta paraolümpial saavutas Juul maantee grupisõidus 15. koha ja eraldistardis 9. koha.

Screenshot 2017-09-01 11.00.54.jpg