Pealeht › Mari-Liis Juul koges pararatturite MK-etapi eraldistardis palju ebaõnne, kuid grupisõidus tuli omas klassis 7. kohale
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

11.05.2018

Rahvusvahelise jalgrattaliidu UCI pararatta maanteesõidu maailmakarika 2018.a. esimene etapp toimus Belgias Ostendis. UCI võistlused pararatturitele toimuvad maanteel ning talvisel hooajal ka trekil. Vastavalt puude liigile sõidetakse tandemratastel (pimedad koos nägijast piloodiga, klass B) või füüsilise puude ulatusele vastavalt kas käsiratastel (klassid H1-H5), kolmerattalistel jalgratastel (klassid T1-T2) või tavalistel jalgratastel (klassid C1-C5).

Allikas: marathon100.com

Belgias ainsa Eesti võistlejana startinud Mari-Liis Juulil oli eraldistardis palju ebaõnne. Ratta tehnilise rikke tõttu kaotas Mari-Liis 27 km pikkusel rajal ligikaudu kolm minutit, mistõttu tuli C5 klassis leppida viimase kohaga.

Pingelises grupisõidus (C4 ja C5 klass) saavutas Mari-Liis üldarvestuses 11. ning klassis C5 7. koha. Kui distantsi keskel oli suurem ratturite grupp veel koos, siis võistluse teises pooles panid neli tugevamat naist jõuvahekorrad paika.  Kurvilisel linnaringil lagunes grupp peagi väikesteks triodeks ja duodeks.

Nii eraldistardi kui grupisõidu võitis inglanna Crystal Lane-Wright, talle järgnesid poolatar Anna Harkowska ja sakslanna Kerstin Brachtendorf.

Naaberriikide esindajatel läks võistlustel väga hästi. Soome käsiratturid saavutasid eraldistardis võidu ning grupisõidus hõbe- ja pronksmedali (mõlemad mehed klassis H1).

Läti meesrattur tuli klassis C4 grupifinišis oma puudeklassi arvestuses kümnendaks ehk jõudis viimasele UCI punktikohale.

Mari-Liis Juuli talvisel perioodil abistanud Rootsi koondisel on Ostendist ette näidata naiste C3 klassis kuldmedal nii grupisõidust kui eraldistardis ning meeste kolmerattaliste grupisõidus (T1) samuti esikoht. Lisaks teisi esikümne kohti erinevates klassides.

Publiku jaoks väga atraktiivses käsirataste teatesõidus sai esikoha juba pea et harjumuspäraselt Itaalia esimene võistkond, edestades USA esimest ja teist kolmeliikmelist tiimi vastavalt 40 ja 49 sekundiga.

Oma rattureid oli võistlusele saatnud 38 riiki.