Pealeht › Eesti Invaspordi Liit kuulutas välja aasta parimad

Eesti Invaspordi Liit kuulutas välja aasta parimad

13.12.2019

Eesti Invaspordi Liit kuulutas välja lõppeva aasta parimad sportlased. Parim sportlane on kettaheitja Egert Jõesaar ja parim noorsportlane ratastoolivehkleja Dmitri Krassikov. Parimaks võistkonnaks valiti ratastoolikurlingu võistkond ja aasta teoks valiti Anre Nõmme parapurjetamise maailmameistrivõistluste 8.koht.

Eesti Invaspordi Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul oli lõppev aasta maailmameistrivõistluste aasta. Medalit küll ei tulnud, kuid selle eest oli toredaid saavutusi erinevatel spordialadel. „Ratastoolikurlingu võistkond osales esimest korda maailmameistrivõistlustel ning saavutas seal hinnatava 8.koha, jäädes ühtlasi püsima kõrgemasse divisjoni,” rääkis Vakra. „Juba paari kuu pärast, veebruari lõpus asub võistkond 2020. aasta MM-il võistlema paraolümpiamängudele pääsu eest.“

Aasta parimaks sportlaseks kuulutatud kettaheitja Egert Jõesaar on täitnud Tokyo paraolümpiamängude normatiivi ning järgmine aasta kulgeb suurvõistluseks valmistumise ja seal osalemise tähe all. „Kuigi minu jaoks 2019.aasta maailmameistrivõistlused ebaõnnestusid ja ma ei sooritanud seal endale seatud eesmärki,“ selgitab Jõesaar, „olen siiski rahul oma heitekaare pikenemisega. Sel aastal alistasin maagilise 50 m piiri, mis annab järgmiseks aastaks julgust unistada uutest isiklikest rekorditest.“

Aasta noorsportlaseks valitud Dmitri Krassikov saavutas ratastoolivehklemise U17 MM-il kolmanda koha. Narvas treeniv Dmitri koos kaksikvenna Valentiniga on noored ja lootustandvad parasportlased, kelle parimad aastad ja tulemused spordis on veel ees. Aasta teoks valitud Anre Nõmme saavutus parapurjetamise maailmameistrivõistlustel 2.4mR klassis on märkimisväärne saavutus väikese Eesti kohta, kus parapurjetamine teeb alles oma esimesi samme.

Aasta parimate sportlaste auhinnad anti üle eile, 12.detsembril toimunud Eesti Paralümpiakomitee ja tema liikmesliitude, kellest üheks on ka Eesti Invaspordi Liit, ühisel tunnustusüritusel Estonia teatri restoranis. Lisaks tänas Eesti Invaspordi Liit oma suurimaid toetajaid Invaru OÜ-d, Nefab Packaging OÜ-d, Tallinna Vesi AS-i ja Sinilillekampaania korraldajat MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingut ning koostööpartnereid spordiala liitude hulgast.

Eesti Invaspordi Liit on asutatud 1990. aastal ning 2020.aasta 21. märtsil tähistab oma 30ndat sünnipäeva. Liit tegeleb liikumispuudega inimeste spordi arendamisega Eestis.

EJ.jpg

Aasta parima sportlase auhinna võtab vastu kettaheitja Egert Jõesaar. Foto Gertrud Alatare

 

TV.jpg

Eesti Invaspordi Liit tänab Tallinna Vesi AS-i toetuse eest. Foto Gertrud Alatare 

 

  

Lisainfo:
Signe Falkenberg
Tel. (+372) 5083905
E-post: signe@eil.ee