Pealeht › Ka maikuus ei toimu ühtki võistlust
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Ka maikuus ei toimu ühtki võistlust

27.04.2020

24.aprillil otsustas EIL juhatus oma koosolekul, et ära jäävad ka maikuuks plaanitud võistlused.

Juhatuse ühehäälne otsus oli nõustuda EPK Täitevkomitee soovitusega jätta ära kõik maikuuks plaanitud üritused.

Edasiste võistluste ja ürituste osas alates juunikuust lähtuda Vabariigi Valitsuse otsustest. Seega jälgime kõik eriolukorra lõppedes, kuidas piiranguid lõdvendatakse ning millal ja kui suuri üritusi lubatakse korraldada.

EIL kalenderplaani muudatused on kooskõlastamisel korraldajatega, kuid kindlaid otsuseid enne teha ei saa kui võistluste ja ürituste korraldamiseks jälle luba antakse. Plaanime niipalju kui võimalik ärajäänud üritusi järgi teha aasta teisel poolel, kuid kindlasti ei kuhja me kalendrit ebamõistlikult üle. Seega võivad osad võistlused sel aastal hoopis ära jäädagi.

Juhatus arutas ka kergejõustiku ning boccia reegleid ja klassifikatsioone ning võttis vastu otsuse neid lähendada rahvusvahelistele reeglitele. Näiteks kergejõustikus hakkab määravaks olema rahvusvaheline klass ning tulemuste arvestused toimuvad kõikidel aladel Raza süsteemi järgi. Küll aga jäetakse veel eraldi arvestused seisjatele ning istujatele, samuti meestele ja naistele. Boccias hakkavad kõik võistlejad mängima istudes, klasse koondatakse nii, et tervete kätega mängijad jäävad ühte klassi, abilise või abivahendiga mängijad teise ning nõrkade kätega, aga ilma abita mängijad kolmandasse klassi. Kõik muudatused on plaanis jõustada alates 1.jaanuarist 2021. Selle aasta jooksul selgitame muudatusi kõigile osalejatele.

 

Lisainfo:
Signe Falkenberg, signe@eil.ee
Kaia Kollo, kollokaia@gmail.com