Pealeht › 15.-18. juulini toimus Elvas Eesti Invaspordi Liidu spordilaager
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

15.-18. juulini toimus Elvas Eesti Invaspordi Liidu spordilaager

22.07.2019

15.-18. juulini toimus Tartumaa Tervisespordikeskuses järjekordne Eesti Invaspordi Liidu spordilaager. Laagriliste kõige suurema tähelepanu pälvis boccia, milles võisteldi nii individuaalses kui ka paaris arvestuses. Lisaks bocciale sai osaleda ka mitmete teiste spordialade võistlustel.

Laagri esimesel päeval tehti algust väliboccia individuaalsete meistrivõistlustega ning lõpetati kolmandal päeval, kui sai peetud ka C-klassi finaal. Lisaks peeti kolmapäeval välibocca meistrivõistlused paaris arvestuses.

Väliboccia A-klassi finaali esikoha teenis välja Laine Ilison, teise koha sai Garonne Kähr ning kolmandale kohale tuli Kalev Jaago. B-klassi võitis Andrei Koitmäe, teisele kohale jõudis Viktor Artemjev ning kolmanda koha saavutas Helle Heinsalu.

C-klassis võidutses Ants Saluorg, teisele kohale baseerus Kaarel Naarits ja kolmandaks tuli Mart Tähepõld. D-klassi võitis täiseduga Janek Puda, teise koha sai Silver Drenkhan ning kolmanda koha võitis Hannes Pärnaste.

Paarisboccia võitjateks krooniti Väino Marjak ja Valerik Zernant, teisele kohale tulid Sergei Veselov ja Sergei Mõtsahh ning kolmanda koha said Veronika Kuum ja Helle Heinsalu.

Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg sõnas turniiride järgselt, et uuest aastast on plaanis hakata rakendama ametlikke paraboccia reegleid. Peamine muutus on, et kõik peavad mängima istudes.

Lisaks bocciale toimus laagris ka heitealade mitmevõistlus, mis koosnes kuulitõukest, odaviskest ja kettaheitest. Arvestust peeti kahes arvestuses, klassid F1-F3 ja F4-F6. Meeste arvestuses teenis klassis F1-F3 võidu Väino Marjak, teise koha sai Andrei Koitmäe ning kolmandale kohale tuli Kristo Priks. Klassis F4-F6 krooniti võitjaks Vadim Strigunov, teisele kohale tuli Raul Rebenits ning kolmanda koha teenis Meelis Kuurmaa.

Naiste arvestuses klassis F1-F3 sai esimese koha Siina Trutin ning teise koha sai Maire Hendrikson. Klassis F4-F6 krooniti võitjaks Veronika Kuum, hõbemedali sai Eva Maisla ning pronksmedali võitis Maarika Helbre.

Kolmapäeva õhtul selgitati välja mälumängu meistrid. Mälumängus osales kokku üheksa võistkonda ning võitjatena väljus võistkond Asotsiaalid, koosseisus Kristo Priks, Lille Priks, Andrei Koitmäe, Silver Drenkhan ja Liina Truss. Teise ja kolmanda koha väljaselgitamiseks läks vaja lisaküsimust, mille tulemusena võitis teise koha Võru RTK võistkond koosseisus Andrei Baranov, Väino Marjak, Tõnu Toom, Peeter Hendrikson ja Garonne Kähr. Kolmandale kohale tuli võistkond Nublu, mille koosseisu kuulusid Valve Esula ja Anne Kähr-Haller.